Tizennyolc éve, 2000. január 30-án Romániában az aranymosással foglalkozó nagybányai Aurul bányaipari vállalat létesítményéből mintegy 100 ezer köbméternyi cianid- és nehézfémtartalmú szennyvíz zúdult a Lápos folyóba, ahonnan a Szamosba, majd a Tiszába került. Az eddigi legsúlyosabb magyarországi vízszennyezés mintegy két hét alatt vonult le a folyó hazai szakaszán, felmérhetetlen károkat okozva. Erre emlékezve az Országgyűlés 2000. június 16-án február 1-jét a Tisza Élővilágának Emléknapjává nyilvánította.
Június 10-i hétévégén került megrendezésre a BE-KA Pontyfogó Kupa a Pródi Horgásztavon! A versenyre sok neves pontyhorgász csapat mellett a Rakaca-tó kiváló pontyhorgászaiból álló Bravo Monster Carp Team is részt vett! A versenyre alaposan felkészültek, így csapatuk nem hétköznapi eredményt ért el!
Élőhely típusát tekintve víztározó gáttal határos vízfelülete állóvíz. Sokfelé előfordulnak benne hínárnövények, de a sekélyebb részeken mocsári fajok is megjelennek.
Nagy számban költ itt például a búbos vöcsök és a kis vöcsök mely fajok számára a környéken gyakorlatilag ez az egyetlen alkalmas fészkelőhely. Nádasok fészkelője a törpegém a bölömbika és a barna rétihéja.
Rekordokkal ért véget a 2017-es egyesületi évadnyitó kupa! Rekord a létszámban, azon belül rekord az utánpótlás versenyzők létszámában, pályarekord, mi kell még egy sikeres versenyhez? Egy jó szervezés, jó idő, és jó hangulat!
Április 29-én a hagyományoknak megfelelően, megrendezésre került az évadnyitó horgászkupa. Közel ötvenen versenyeztek a völgyzáró gáton. Ezek közül elég magas létszámban utánpótlás horgászok.
A Rakaca-tó Horgász Egyesület tagsága sajnos egyre kevesebb gyermek és ifjúsági horgászt számlál! Nincs ez másképp máshol sem! Az utánpótlás nevelés és a toborzás a horgászat népszerűsítése egy fontos feladata egyesületünknek!
Mivel a Rakaca-völgyi víztározó az egyetlen jelentős állóvíz a környékén, ezért kiemelkedően fontos állomáshely a madárvonulás során. Eddig közel 160 madárfajt sikerült itt megfigyelni. Tavasszal és ősszel nagy csapatokban jelennek meg a récefélék; többségük tőkés réce de gyakran látni nyílfarkú, kanalas és kercerécéket is. Jóval ritkábbak a tengeri récék, például a füstös réce vagy a hegyi réce.
Kedves látogatók, olvasók! Egyik nap úgy gondoltam hogy gyakorolok egy kicsit a megyei horgászversenyre az 5m-es spicc botommal! Bekevertem az etetőanyagot és elvégeztem az alapozó etetést....
A Rakaca-Tó Horgász Egyesület második éve szervez újfent környezetvédelmi napot! 2015. október 24. már nem csak a parton hagyott szemét összeszedése és ezzel a vízi környezetünk védelme volt a cél, hanem maga a vízpart rendbetétele is. Ezt is az elején kezdték el. A vezetőség a partrekonstrukciót a horgász köznyelv által ismert "egyenes" nevű partszakaszra hirdette ki idén. Hogyan sikerült a célokat megvalósítani, s hogyan nézett ki a nap végére a part, összefoglalónkból kiderül!